"Celorepubliková energetická osvěta"

ZELENÁ TRAGÉDIE NA OBZORU

ZELENÁ TRAGÉDIE NA OBZORU

ZELENÁ TRAGÉDIE NA OBZORU

Ekologická revoluce už zasáhla i Česko. Pojišťovny a banky dávají ruce pryč od málo ekologických projektů

Evropa se pustila do velkého experimentu, který už nyní ovlivňuje chování a fungování bank, pojišťoven i dalších oblastí ekonomiky od automobilového průmyslu po energetiku. Kvůli splnění ambiciózních klimatických cílů chtějí regulátoři a politici donutit bankovní domy, pojišťovny i celý finanční trh, aby směrovaly peníze do oborů, které neprodukují zplodiny oxidu uhličitého.

Tato zelená revoluce je patrně neodvratná, i když Evropa zůstává ve své finančně -ekologické uvědomělosti osamocená, a ohrožuje tím konkurenceschopnost svých finančních ústavů.

Kopačky ČEZ

Jednou z bank, které už prohlásily, že nebudou financovat aktivity spojené se znečišťováním klimatu, je tuzemská ČSOB.

Banka převzala environmentální politiku mateřské KBC a od loňska nepůjčuje na projekty, které souvisejí s těžbou uhlí a výrobou elektřiny výhradně z uhlí. „Naše úvěrová angažovanost zde klesla z několika stovek milionů eur na několik desítek milionů eur (z miliard korun na stovky milionů korun – pozn. red)“ řekl týdeníku Euro vrchní ředitel Korporátního bankovnictví ČSOB Marek Loula. Kromě ČSOB se výslovně přihlásila k udržitelnému financování například britská HSBC či Komerční banka a ostatní to zvažují.

Na ostražitost bank při financování „špinavých zdrojů“ doplácejí především energetické firmy jako například severočeská skupina Sev.en Energy Pavla Tykače, Sokolovská uhelná Františka Štěpánka, Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského či polostátní skupina ČEZ. Posledně jmenovaná už neochotu bank pocítila. „Hmatatelným výsledkem je, že jedna banka se skupinou ČEZ přestala spolupracovat (nejednalo se o ČSOB), nicméně bez problémů byla nahrazena jinou bankou“uvedl mluvčí společnosti Ladislav Kříž s tím, že samotné náklady na financování firmě zatím nezdražují.

Banky jsou si vědomy, že přihlášením se k „zodpovědnému financování“ ztrácejí svůj byznys aže je okamžitě nahradí někdo jiný, ať už jsou to jiné „méně zodpovědné“ banky, nebo v případě financování dluhopisy mezinárodní investoři. Banky jako ČSOB proto často prohlásí, že omezí financování výroby elektřiny „výlučně z uhlí“. To je šalamounské, protože v praxi je takto „výlučných“ jen málo energetických skupin.

Například ČEZ je z pohledu bank mix bezuhlíkaté jaderné výroby, distribuce, prodeje elektřiny a tepla a jen menší část tvoří samotná výroba elektřiny z uhlí. Z pohledu celé skupiny ČEZ pak tržby spojené s uhlím nebo výrobou elektřiny z uhlí představují odhadem méně než 15 procent. Bankám to dává prostor, aby své proklamace využívaly marketingově, ale dál špinavé zdroje financovaly.

Kříž z ČEZ nicméně přiznává, že téma „zodpovědného financování“ patří od loňska mezi hlavní body debat s evropskými investory, a je přesvědčen, že bude postupně sílit a projeví se například v ceně pojištění, které firma platí za své elektrárny. „Vzhledem k intenzitě, s jakou se hnutí za zodpovědné financování‘ v poslední době šíří, musíme počítat s tím, že v delším horizontu pravděpodobně na nás bude mít významný dopad“dodává Kříž.

Špinavé výdělky

Zelenou ofenzivu totiž nevedou jen bankovní domy, ale i pojišťovny. Z těch tuzemských zelenají například Uniqa či Generali. První jmenovaná od ledna nepojišťuje průmyslové podniky, které jsou „založené na těžbě a využití uhlí“. Od února pak ani neinvestuje své peníze do cenných papírů, které tyto firmy vydávají.

Jsou to sice pořád jen velká slova, protože odcházení od „špinavých odvětví“ bude velmi pozvolné, nicméně podle informací týdeníku Euro některé firmy už zdražení pojistného pocítily. V momentě, kdy velké firmy ročně za pojištění platí miliony eur, se přitom nejedná o malé částky.

Pro pojišťovny – stejně jako pro banky – znamenají tyto proklamace postupnou ztrátu byznysu. Kdyby například Kooperativa kvůli zodpovědnému financování přestala pojišťovat skupinu EPH, která je šestým největším výrobcem elektřiny v Evropské unii a vyrábí hodně z uhelných zdrojů, přišla by o svého největšího klienta a rakouským akcionářům by posílala mnohem menší dividendy. I EPH je však mixem různých zdrojů.

„Uhelná aktiva tvoří jen malou část EPH, na konsolidované EBITDA se v současnosti podílejí cca 20 procenty, na volném cash flow zhruba desetinou a jejich podíl bude klesat,“popisuje ředitel marketingu a komunikace EPH Daniel Častvaj.

Právě EPH je zajímavým případem firmy, která na „Energiewende“ neboli německém přechodu z jádra a uhlí na obnovitelné zdroje dokázala šikovně vydělat.

Nakupovala (a nakupuje) uhelné elektrárny v západoevropských zemích, které tamní vlády „důrazně doporučily“ svým národním šampionům prodat.

Jelikož jsou však tyto zdroje pořád nepostradatelné pro stabilitu dodávek elektřiny, jejich životnost se prodlužuje a jejich vlastníci, tedy hlavně Daniel Křetínský a z menší části Patrik Tkáč, na nich slušně vydělávají.

Jen to nejhorší

Nicméně bude hůř. Evropská komise pokračuje v práci na přípravě tzv. zelené taxonomie finančních produktů. Ty mají například určit, které dluhopisy jsou zelené a které nikoli; které firmy jsou zelené a které nikoli. Tato opatření mají mobilizovat řádově větší množství kapitálu, který bude plynout na zelené projekty. „Abychom naplnili pařížské cíle, Evropa potřebuje každý rok investovat zhruba o 180 miliard eur víc než dosud. Chceme, aby v roce 2021 putovala na akce spojené s klimatickými cíli čtvrtina rozpočtu EU,“ uvedl na konci března eurokomisař Valdis Dombrovskis. Ani to však podle něj nebude stačit. Do zelených projektů musejí investovat i soukromé firmy, které k tomu Evropa má „motivovat“.

Velkým motivátorem je v tomto souboji s klimatem guvernér Bank of England Mark Carney. Podle něho musí celý finanční trh začít brát ohled na klimatickou změnu dříve než se „tragédie na obzoru“ začne skutečně naplňovat. Carney je spoluzakladatelem mezinárodní pracovní skupiny, která má za úkol připravit globální pravidla pro zveřejňování finančních rizik vyplývajících z globálního oteplování. „V budoucnu se zveřejňování stane normou a je rozumné předpokládat, že je bude povinně vyžadovat čím dál víc finančních regulátorů,“ uvedl na březnové klimatické konferenci v Bruselu Carney.

Nově by finanční firmy měly brát ohled na rizika plynoucí z prudkých změn počasí jako hurikány či povodně, které mohou způsobit náhlé obrovské škody majetku či důležité infrastruktury. Banky budou muset zohledňovat, zda nemají příliš mnoho hypoték v záplavových oblastech, nebo jaký může mít extrémní počasí dopad na dluhopisy některých států. Rizikovější bude také například dávat úvěry na nákup dieselových aut nebo na nákup investičních nemovitostí, které nesplňují nové energetické standardy. K iniciativě se podle Carneyho přihlásily největší banky či globální správci aktiv, kteří celkově mají pod správou téměř 110 bilionů dolarů.

S přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku jsou však spojena i výrazná rizika.

Regulatorní změny, změny technologií a fyzické riziko poškození majetku vlivem změn klimatu si podle Carneyho „vynutí přezkoumání hodnoty velkého množství aktiv“. Jinými slovy, velká část „špinavých“ aktiv ztratí hodnotu a ti, kdo je budou vlastnit, budou tratit, v nejhorším případě krachovat. Týká se to například penzijních fondů, které často drží (dosud velmi kvalitní, „áčkové“) cenné papíry ropných firem – někteří penzisté by se tak nemuseli v důchodu dočkat svých peněz.

Regulátoři a centrální banky vytvářejí nová pravidla, která budou muset finanční společnosti dodržovat. Tento proces bude mít nevyhnutelně vítěze a poražené. Mezi českými manažery podle průzkumu týdeníku Euro zatím udržitelné financování příliš nadšení nevzbuzuje. „Zelené finance?Myslím si o tom jen to nejhorší,“ utrousil jeden z manažerů velké pojišťovny, který si nepřál být jmenován. Je to pochopitelné, Česko jako jedna z nejprůmyslovějších zemí světa pocítí „tragédii na obzoru“ nejcitelněji. Jen to nebude ta Carneyho, přijde dřív a se změnou klimatu bude souviset jen nepřímo.

 

Zdroj: EURO.cz

5 thoughts on “ZELENÁ TRAGÉDIE NA OBZORU

 1. To je obraz dnešní EU. Represivní, vyhrožující, trestající a regulující přes mrtvoly. Vše v zájmu čehokoliv, kromě zdravého rozumu, laskavosti a lidskosti…vn
  Kleptokracie je forma autokratické vlády, vláda zlodějů nebo velmi špatná vláda. Cílem této vlády je nahromadit – nakrást co největší bohatství buď pro sebe sama, nebo pro určitý okruh lidí. Tento systém využívá daní a zdanění, státních zakázek a pod., aby si mohl přivlastnit co nejvíce finančních prostředků a majetku…
  – chtějí naše prachy, chtějí dirigovat naše životy a chtějí se dělat hezcí rozdáváním dotací a dávek…
  Podporovatelé EU jsou brutální extremisté…
  EU = migrace a tím i islamizace = zločinná genocida bílých křesťanů!

  Skutečnou motivací k prosazení elektromobilů jsou vládní snahy o kontrolu nad každým člověkem…
  …Nová studie odhaluje, že elektromobily vyprodukují mnohem víc emisí než dieselová auta…

  Globalisté zahájili proces zneužívání dětí pro politický boj na mediální frontě proti fosilním palivům a energetické stabilitě evropské civilizace!… Plán na realizaci Superkrize!…
  …každý z nás a zejména z těch mladých. Hlavně musí být každý ve všem skromnější. Nemusí mít poslední model mobilu, ten, který má, mu může fungovat ještě řadu let. Nemusí mít tenisky s růžovými tkaničkami, když má s černými. Nemusí zahlcovat odpadní jámy masivní spotřebou… když chtějí, aby Země přežila, tak musejí ubrat ze svých požadavků, musejí být skromnější… Důležité je zamezit té šílené nadvýrobě, která Zemi kvůli zdrojům drancuje a doslova dusí. Kde se berou zdroje? Jedině rabováním přírody. Ať už jde o nerosty, dřevo, zlato, my to všechno chceme… lze snížit spotřebu. A ne apelem na výrobce, ale tím, že se bude méně kupovat. Tím snížíme výrobu. Méně spotřebovávat a více věci využívat…

  Bitva o planetu Zemi se stále zintenzivňuje, protože satanská vládnoucí Kabala na Západě je zahnána do úzkých, nebezpečná a doslova bojuje za svůj život. Kabalisti nyní zoufale bojují o to, aby zůstali u moci ukradením ropných rezerv Venezuely. Oni vědí, že jsou odsouzeni, pokud ztratí kontrolu nad finančním systémem a tím pádem i jejich schopnost najímat ochranu. Stále více a více informátorů potvrzuje, že skutečně mučí a vraždí děti a pokouší se zabít většinu populace na Zemi.

  Například britské noviny The Guardian nyní potvrzují to, o čem již dlouho píšeme, že HIV / AIDS byl úmyslně šířen v pokusu o vylidnění Afriky. … ujišťujeme vás, že ebola, SARS, ptačí chřipka apod. byly také úmyslně šířeny jako součást agendy na snížení počtu obyvatel Země.

  Bez skleníkového efektu není život-
  Zde je třeba poznamenat, že život na Zemi v minulosti byl a v budoucnosti zase bude možný pouze díky skleníkovému efektu… Nebýt skleníkového efektu, povrch planety by se bezprostředně po západu slunce ochladil na teplotu blízkou „teplotě“ kosmického prostoru, kde je mínus 270,425° C. A nyní k podstatě tohoto životodárného jevu. „Skleníkové plyny“ fungují podobně jako pokrývka: udržují v atmosféře teplo naší planety. A to, jak teplo přicházející ze Slunce a odražené od povrchu Země, tak teplo vnitřního původu, a brání tak rychlému ochlazování planety. Právě skleníkový efekt vytváří podmínky pro rozvoj a prospívání života na Zemi… Alarmisté z televizních obrazovek i z internetu nás straší nebezpečným zvyšováním hladiny CO2 a metanu v ovzduší,… jeden důležitý údaj: studie procesů absorpce a odrazu světla a tepla v atmosféře ukázaly, že hlavní skleníkový plyn je vodní pára. Úloha metanu a oxidu uhličitého je nesrovnatelně menší…
  Současný život stojí na hraně-
  Nyní obraťme pozornost na piloty a horolezce. Čím výš vystoupají, tím hůře se jim dýchá. Přitom jsou ještě vystaveni vyšším dávkám kosmického záření. Příčinou zhoršeného dýchání ovšem není nižší obsah kyslíku, který klesá s nadmořskou výškou, jak se nám vědci snaží namluvit. Poměr plynných složek ve vzduchu je ve všech výškách konstantní. Ale mění se atmosférický tlak a s rostoucí nadmořskou výškou musí lidské tělo vyvíjet stále větší úsilí, aby dýcháním získalo potřebné množství kyslíku…
  Pod šestinásobným tlakem „bude líp“
  Zvýšení atmosférického tlaku a obsahu vody v atmosféře při globálním oteplení bude mít naopak blahodárný účinek. Na povrch Země se dostane méně přímého slunečního záření, což způsobí pokles výskytu onemocnění rakovinou i celkového oslabení organismu. V důsledku většího rozptýlení slunečního světla bude delší den s měkčím osvětlením. Zvýšený atmosférický tlak zlepší vstřebávání kyslíku pokožkou i dýchacími orgány, bude se nám lehčeji dýchat a zlepší se i podmínky pro život rostlin, lidí a zvířat. Jako ilustrativní příklad lze uvést léčbu hypertenzí v tlakové komoře, protože se zvyšujícím tlakem roste rozpustnost plynů v krvi.Tyto blahodárné možnosti se nám otevřou právě s přirozeným stupňováním skleníkového efektu v důsledku odpařování velkého množství vody. Emise metanu a CO2 zvířaty a člověkem nehrají při takových objemech vody prakticky žádnou roli…
  Ale není třeba se obávat, že tímto způsobem se veškerá voda na Zemi odpaří a naše planeta se začne podobat Venuši. Vůbec ne. Pokud nebudeme do celého procesu „inženýrsky“ zasahovat, pak příroda vše sama zreguluje. Schopnost atmosféry pojmout vodní páru je velká, ale nikoliv nekonečná. Koneckonců ve svých geologických érách planeta již takovými procesy pošla a bez ledovců na pólech existovala milióny let. A život na ní rostl v těchto epochách do těch neobrovitějších rozměrů…. Globální elity by patrně nejraději uvrhly svět do globální jaderné zimy.
  http://www.protiproud.cz/politika/4411-sklenikovy-efekt-jinak-problem-nebo-jde-o-podminku-zivota-kez-by-prislo-globalni-oteplovani-zijeme-na-opacne-klimaticke-hrane-vrati-se-zeme-do-normalu-globaliste-jsou-zurive-proti-jde-jim-jen-o-redukci-populace.htm

  Německá Energiewende(obnovitelné zdroje) se hroutí. Venkov se proti ní bouří, politici mají z hněvu lidí obavy…(za posledních pět let stál přechod na obnovitelné zdroje německou státní kasu asi 32 miliard eur ročně)… jak upozorňuje řada odborníků, i produkce z biomasy a sluneční energie má vážné dopady na životní prostředí. … Magazín Forbes si na to konto pokládá otázku: jak můžeme od rozvojových zemí, jako je Keňa, očekávat, že „přeskočí“ fázi fosilních paliv, když obnovitelné zdroje nedokážou pohánět ani jednu z nejbohatších a technologicky nejvyspělejších zemí světa? – Solární farmy zabírají 450krát víc půdy než jaderné elektrárny a větrné elektrárny 700krát území víc než nádrže na zemní plyn, aby přitom vyrobily stejné množství energie…
  Je proti zdravému rozumu vyrábět biopaliva za situace, kdy na výrobu jejich jednoho litru spotřebujeme 1,5 litru nafty. Za daného stavu se s tím dá těžko něco dělat, protože většina zákonodárců je napojena na toky peněz z výroby biopaliv…
  Veřejným zájmem obhájí politici jakoukoliv prasárnu-

  OVLIVŇOVÁNÍ KLIMATU / ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ29.3.2019
  Zakladatel Greenpeace: GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ JE HOAX prosazovaný zkorumpovanými vědci „přisátými na vládních grantech“
  Spoluzakladatel Greenpeace a bývalý prezident Greenpeace Canada Patrick Moore popsal cynické a korupční machinace,… Vědci jsou korumpováni politiky a byrokratickým aparátem investicí do rozvoje příběhu „klimatických změn“, aby dále centralizovali politickou moc a kontrolu, vysvětlil Moore… Moore došel k závěru: „Je to převzetí vědy pověrou-mýtem a druhem toxické kombinace náboženství a politické ideologie. Není to pravda. Je to úplný hoax a podvod.“
  Pak se objeví např. tento článek: Grónský ledovec se začal po letech tání zvětšovat…
  No ano, na jednom pólu ledovce tají, ale na druhém zas rostou… a žádné přímořské krajiny také zatopeny nejsou…
  Ledovec Perito Moreno v Patagonii má na šířku 5 kilometrů. A stále se zvětšuje…!!! Tak kdo tady vyvolává paniku, lže a chtěl by nám jen tahat prachy z kapes!!?

  http://www.protiproud: Země se nám rozpíná pod nohama: Jsou plovoucí desky mylnou teorií? Hydridová teorie vzniku kontinentů. Ropa a zemní plyn nejsou fosilie! Jejich zdroje jsou nevyčerpatelné. Naučíme se využívat vodík?
  IGOR DABACHOV uvádí nové důkazy na podporu tzv. hydridové hypotézy o vzniku kontinentů, uhlovodíků i vody na naší planetě, a je přesvědčen, že budoucím zdrojem čisté energie pro lidstvo bude vodík…Hydridový původ vody, ropy a zemního plynu…Budoucnost je ve vodíkové energetice…jádro naší planety bude nadále vyrábět vodík i příští miliony let, tudíž lidstvu nehrozí, že v budoucnu zůstane bez ropy a plynu…

  – pár myšlenek Iana Plimera, australského geologa a autora světového bestselleru o klimatu Heaven and Earth –
  1) Pokud je klimatická změna vinou člověka tak jistá, musí se okamžitě zastavit financování výzkumu dokazování těchto „změn“, zavřít všechny tyto instituty a ušetřené miliardy dolarů věnovat na výživu populace, šlechtění odolnějších plodin a podobně.
  2) Dávno před industrializací byly doby, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Nelze je tedy zdůvodnit lidskou činností a tato období nebyla ani katastrofická, ani nevratná. Proto klimatické souručenství ze své mantry vytěsňuje historii, archeologii a geologii.

  4) Spousta lidí na severní polokouli jezdí na dovolenou do teplejších podnebí a v USA se lidé za teplem běžně stěhují v důchodu. To jsou skuteční „klimatičtí uprchlíci”.
  5) Kdybychom chtěli klima Země změnit, museli bychom zabránit bakteriím, aby dělaly to, co dělají, změnit oběžnou dráhu Země, dostat pod kontrolu variabilitu sluneční aktivity a mít schopnost ovládat výbuchy supernov.
  6) Nejméně 95% skleníkového efektu v atmosféře zajišťuje vodní pára.
  7) Řada těchto lidí (Austrálie) tvrdí, že v důsledku uhlíkových emisí vzroste mořská hladina o metry. Často ale právě oni žijí přímo na pobřeží v luxusních domech koupených za peníze získané od bank, vlád a obchodníků s emisemi díky jejich ekokampaním.
  8) Fotovoltaika byla vynalezena v roce 1839 a lidstvo tak mělo 170 let, aby získávalo obrovské množství elektřiny. Nestalo se, neb solární energie je beznadějně neefektivní.

  Počasí:
  Bylo u nás sucho. Už několikátý rok za sebou. Klesají i zásoby podzemních vod. Jedinou živou vodu na mlýn to hnalo stále hysteričtějším klimatickým teroristům, za nimiž stojí největší finanční a průmyslové monopoly. Investují miliardy do komedie Vystrašit, a pak vysát ještě hlouběji peněženky daňových poplatníků. I tento kus však začíná selhávat. Lidé už mnohem lépe chápou, že o žádný „CO2 horor“ nejde. Dosud se poměrně přesně opakují (alespoň v našem „regionu“) známé periody: sedm let vlhkých, sedm suchých. Ještě nás tedy čeká jeden suchý a slunečný rok. Pak zase budou televize (a po nich i zbývající zmanipulovaní diváci) po sedm zdánlivě nekonečných roků spílat propršeným létům a chladným zimám s věčnými sněhovými dopravními kalamitami. Aby si solární baroni a spol. mohli dál z našich peněz mastit kapsy. …
  …Klima-soc-inženýři
  Zemětřesení, tsunami, vyšší sopečná aktivita jsou kromě jiného bezpochyby jedním z důsledků zkoušek nových zbraní (HAARP atd.) hlavních vojenských velmocí (USA, Ruska a Číny). Stejně jako narůstající neplodnost původních Evropanů a (nepůvodních i původních) Američanů v důsledku rozprašování aerosolů z letadel (Chemtrials). Osmnáctý rok byl pozoruhodný také v tom, že se k „práškování lidí“ (rozpačitě – a samozřejmě pro naše dobro) již jeho někteří strůjci doznali. Ale to hlavní je něco, s čím nic neuděláme: suverénní aktivita (či pasivita) našeho krásného Slunce a zřejmě nezadržitelně přicházející další perioda změny magnetického pole Země (přepólování)…

  Energetická politika EU vede k ožebračování obyvatel… V Bruselu jsou blázni? A ZKORUMPOVANÍ K TOMU!
  PRYČ OD TĚCH BLÁZNŮ !! PRYČ Z UNIE !!! NEUTRALITU!!!
  vn:Evropská unie jako totalitní koncentrák- Žijeme v době, kdy evropské elity postupují proti lidové opozici s brutalitou, jaká byla po desítky let nepředstavitelná…

  z diskuse:…EU mi stále více připomíná mafii. Vstoupit lze poměrně snadno, ale jak už je člověk jednou uvnitř, nezbývá mu než plnit rozkazy a mlčet, nebo přijde trest. Z mafie odejít nejde, nebo jen velmi složitě… V roce 1992 sepsaly západní kreatury pamflet o směřování Československa v příštích dvaceti letech. Miloslav Randsdorf ho objevil, přeložil a na netu uveřejnil. Sklidil za to posměch a urážky. Co čas ukázal? Vše se naplnilo – zničení našeho zemědělství, průmyslu a železniční dopravy. ČR se stane tranzitní automobilovou zemí, všude vyrostou sklady a logistická centra, závislost na dovozu potravin a další. Kdyby dnes M.R. žil, museli by se mu lidi omluvit.
  vn:Zrůdy zastavit za jakoukoliv cenu! Pokud nebudou Merkel, Macron a Juncker zastaveni, tak zničí celou Evropu-

  Do bohaté, ale zcela bezbranné Evropy migranti infiltrují, protože

  — se ve své zemi vzájemně vraždí,

  — žijí v bídě, neboť jsou líní a neschopní,

  — okrádá je vláda, sousedé, gangy, armáda,

  — překotně se množí a nemohou se uživit,

  — láká je vidina bezpracného a dobrého živobytí,

  — Decimují je epidemie AIDS, tuberkulózy, syfilitis, malárie, cholery, parazitů.
  Afričané, které do Evropy přes Středozemní moře dopravují neziskovky a pašeráci. Jsou to stvoření negramotná, bez jazykové výbavy, bez zájmu a na pracovním trhu neupotřebitelná… Masivní příliv ekonomických muslimských migrantů nasadí na tělo našeho sociálního systému další hladové pijavice. Sklonem k povalečství a ekonomické kriminalitě a zálibou ve velkém počtu děti (1 dítě rovná se 220 tisíc Kč a bude to už 250 tis.) jsou si s Cikány blízcí.
  .. I velmi povrchní pozorovatel už si všimnul, že tam, kde je islám je teror, vraždění a znásilňování.
  „Švédsko je odstrašující příklad toho, kam taková zvrácená humanita může dospět. Zdráhám se věřit tomu, že se najdou političtí vůdci, kteří dopustí, aby slušné obyvatelstvo, které chodí do práce, platí daně, se stávalo lovnou zvěří kriminálních gangů. Dnes do určitých oblastí nejezdí ani pošťáci a záchranná služba a hasiči jen za asistence policie,“ popisuje O.Č.

  Autor článku: Petr Markvart • 10. 04. 2019-
  Občas nechápu, co pohledáváme v táboře nenávistných a kleptokratických zemí, které nás používají jako statisty při svých okupačních misích, jako levnou montovnu, zavalují nás vlastními odpadky a milostivě nám dovolují odkupovat potřebné suroviny přes jejich sítě za ceny, které jsou zcela mimo běžný rámec. Mají přitom plnou hubu demokracie a práv nejrůznějších pidietnik a magorů 65 kategorií, a my poslušně přikyvujeme, neboť přece „patříme na západ“.Jsem Čech, mám barvu kůže a geny takové, jaké nám všem pořídili naši předkové během nelehké historie této země, mluvím slovanským jazykem, žiji na území, které naši praotcové bez větších změn obývají už bezmála půldruha tisíce let a moje kultura nezná (na rozdíl od Anglosasů, dalších Germánů a Galorománů) agrese, okupace, kolonialismus, zotročování a jiné výdobytky „humanistického Západu“. Odmítám být kamkoli přiřazován a kategorizován, odmítám být otrokem, ochotným přikyvovačem a součástí nového RVHP, které nám chce diktovat, co smíme nebo nesmíme ve vlastní zemi dělat. V4 plus je pro mě prostředkem i cestou další existence mojí země ve společenství národů lidí, s kterými k sobě máme blízko, neboť sdílíme podobný historický osud, obavy a cíle.

  EU považuje občany za hloupé a nebezpečné idioty-
  Autor článku: Zbyněk Passer • 10. 04. 2019-
  Legislativní průjem Evropské unie nás v rostoucí míře oblažuje zákony, omezujícími individuální práva i odpovědnost jednotlivce. Unie jde směrem Velkého bratra, považujícího občany za hloupé a nebezpečné idioty, jejichž každý krok a aspekt chování je třeba monitorovat, regulovat a řídit…

  Populační exploze je mýtus, planeta se vylidní, tvrdí nová kniha… http://www.idnes.cz/xman/styl/populacni-exploze-prelidneni-ekologicka-katastrofa-pocet-lidi-planeta-zeme.A190405_115053_xman-styl_fro

 2. VÁŽENÍ,

  PŘIDÁVÁM VÁM,
  K VÁŽNÉMU A DŮKLADNÉMU PROSTUDOVÁNÍ,
  TENTO PŘÍSPĚVEK.

  NEBUĎME LHOSTEJNÍ, K TĚMTO KRUTÝM FAKTŮM, KTERÉ SE TÝKAJÍ NÁS VŠECH !

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  EMISE ….

  Zdroj: http://www.biospotrebitel.sk › Eko správy
  …. normy na ochranu ovzduší …
  širšího tažení, proti znečištění ovzduší,
  které podle odhadů, způsobuje smrt 400.000 Evropanů ….

  VY NEVÍTE?
  PRÁVĚ TEĎ! VY, UŽ BUDETE VĚDĚT, ŽE:

  EMISE,
  MAJÍ RYCHLÉ A JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ!

  PATENT!
  V ČESKÉ REPUBLICE !

  PATENT – UMOŽŇUJE, RYCHLÉ A JEDNODUCHÉ,
  SNÍŽENÍ EMISÍ A SPOTŘEBY,
  PRO VŠECHNY VAŠE MOTORY.
  PRO VŠECHNY VAŠE DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY.
  NA NAFTU A BENZÍN – MINIMÁLNĚ O 15%!
  JEŠTĚ NYNÍ!
  V ROCE 2019! ! !

  (13.05.2019)
  BRUSEL – EU snížila v loňském roce emise CO2 o 2,5 procenta,
  ale v České republice sotva klesla –
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/energetika/eu

  VY NEVÍTE?
  PRÁVĚ TEĎ! VY, UŽ BUDETE VĚDĚT, ŽE:

  KAŽDÝ MÁ OSOBNÍ POVINNOST,
  NAHLÁSIT – „TĚM ODPOVĚDNÝM“,

  ŽE NAPLŇUJÍ – Z JEJICH DOSAVADNÍ,
  NEDBALOSTI,
  …. zvyšování poškozování a zvyšování ohrožování,

  životního prostředí,

  ztěžování jeho odvrácení nebo zmírnění,

  s následným,

  hlavně už, z velmi závažných,

  stále se zvyšujících úmrtí, kdy –

  – ZA ROK 2018 – JIŽ BYLO, V EU, VČETNĚ ČR,
  400.000 PŘEDČASNÝCH ÚMRTÍ ! ! !

  400.000 – TO NENÍ NÁS ?
  TO JE JEN „TĚCH OSTATNÍCH“ ?

  EMISE –
  ZÍTRA, POZÍTŘÍ,
  MŮŽETE PŘEDČASNĚ ZEMŘÍT VY.
  NEBO NĚKDO Z VAŠÍ RODINY!

  POSLOUCHEJTE VĚDCE!
  VĚDCI VARUJÍ SVĚT.
  INSTITUCE A POLITICI, JSOU „SLEPÝ, HLUCHÝ A NĚMÝ“!

  VĚDCI VARUJÍ SVĚT.
  EMISE VE SVĚTĚ ZA 1 DEN.
  ZA 1 DEN. PŘEDČASNÁ SMRT. 19 000 LIDÍ!
  ZA 1 HODINU. PŘEDČASNÁ SMRT. 790 LIDÍ!

  VĚDCI VARUJÍ SVĚT.
  EMISE V EU ZA 1 DEN.
  ZA 1 DEN. PŘEDČASNÁ SMRT. 1 000 LIDÍ!
  ZA 1 HODINU. PŘEDČASNÁ SMRT. 42 LIDÍ!

  VĚDCI VARUJÍ SVĚT.
  EMISE VE SVĚTĚ.
  VELKÁ ZMĚNA SVĚTOVÉHO KLIMATU.

  VELKÁ ZMĚNA SVĚTOVÉHO KLIMATU.
  KONEC SVĚTA!

  ŘEŠENÍ?
  PAŘÍŽ. DOHODA?
  AŽ DO ROKU 2050? ? ? . . . .

  (13.05.2019)
  BRUSEL – EU snížila v loňském roce emise CO2 o 2,5 procenta,
  ale v České republice sotva klesla –
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/energetika/eu

  EMISE,
  MAJÍ RYCHLÉ A JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ!
  MINIMÁLNĚ O 15%!
  JEŠTĚ NYNÍ!
  V ROCE 2019! ! !

  PATENT!
  V ČESKÉ REPUBLICE !

  PATENT – UMOŽŇUJE, RYCHLÉ A JEDNODUCHÉ,
  SNÍŽENÍ EMISÍ A SPOTŘEBY,
  PRO VŠECHNY VAŠE MOTORY.
  PRO VŠECHNY VAŠE DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY.
  NA NAFTU A BENZÍN – MINIMÁLNĚ O 15%!
  JEŠTĚ NYNÍ!
  V ROCE 2019! ! !

  K TOMU POTŘEBUJEME VAŠI POMOC!
  JEDNÁ SE O VAŠE ŽIVOTY
  A BUDOUCNOST VAŠICH DĚTÍ!

  PRO PODROBNÉ INFORMACE,
  PIŠTE NA:

  scientists.warn.world@seznam.cz
  konec.predcasnym.umrtim@seznam.cz
  1bartos@seznam.cz

  .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Máte pár minut?

Podívejte se

Archivy

Sledujte nás