"Celorepubliková energetická osvěta"

O nás

Chceme upozornit na vysoké ceny elektřiny v České republice a na nestandardní každoroční navyšování cen energií. Zamýšlíme se také nad tím, proč jde Česko v energetice „proti proudu“, když Evropská Unie a většina civilizovaného světa sází na obnovitelné zdroje, ale česká vláda jde cestou uhlí a jádra.

Cílem webu je také upozornit na vysoké ceny elektřiny v České republice a na jejich každoroční navyšování. Vždyť Od roku 1991 do současnosti platí Češi za elektřinu osminásobně víc. Prý kvůli takzvanému solárnímu boomu. Skutečnost je ale jiná. Obnovitelné zdroje i soláry jsou u nás totiž až třetí liga. A cenu elektřiny rozhodně nezvyšují. Fotovoltaika, kde cena vyrobené megawatthodiny setrvale klesá, se na dodávkách do sítě podílí pouhými třemi procenty.

Vyspělé země nahrazují jádro a uhlí a zaměřují se na elektřinou z obnovitelných zdrojů. Česko však podivně sází právě na jadernou energetiku. A to vše zaplatí koncový spotřebitel v ceně elektřiny nebo na daních. Stát jednoduše přikáže občanům, aby zaplatili, a oni to musí udělat. Zatímco brzy bude většina elektřiny ve světě pocházet ze slunce, větru nebo vody, Česko jde cestou energie z jaderných elektráren. Není to zvláštní?

Tento web vám přinese informace, které se v denním tisku nedozvíte ! 

Máte pár minut?

Podívejte se

Archivy

Sledujte nás