"Celorepubliková energetická osvěta"

Fotovoltaika do pěti let celosvětové zdvojnásobí objem

Fotovoltaika do pěti let celosvětové zdvojnásobí objem

Fotovoltaika do pěti let celosvětové zdvojnásobí objem

Celosvětové kapacity pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů by se během příštích pěti let měly zvýšit zhruba o 50 procent, zejména díky růstu v oblasti fotovoltaiky. Podle Hospodářských novin a E15 to předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Celkový instalovaný výkon zařízení na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů by se měl do roku 2024 zvýšit o 1,2 terawattu z loňských 2,5 terawattu. Fotovoltaika by se na předpokládaném růstu měla podílet téměř 60 procenty, z velké části díky instalacím na obytných domech, komerčních budovách a průmyslových zařízeních.

Česko soláry téměř nepodporuje

V Česku lze kvůli nedostatečné podpoře státu očekávat pozvolnější rozvoj solární energetiky. Dnes jsou fotovoltaické elektrárny ekonomicky dostupné, ale v České republice rostou pouze o několik megawattů ročně díky podpoře Nové zelené úsporám.

Nové parky, které by například mohly vyrůstat na průmyslové znečištěných lokalitách, Česká republika zatím nepodporuje. Podle studie poradenské firmy Deloitte by přitom Fotovoltaické zdroje v ČR mohly narůst až na 9 GW instalovaného výkonu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Máte pár minut?

Podívejte se

Archivy

Sledujte nás